E-devlet Hizmet sorgulama

E-devlet Hizmet sorgulama

E-Okul

Sayfa Konuları: E-Okul, eokul, e okul veli, e okul öğrenci, e okul öğretmen, e okul veli giriş, e okul öğrenci giriş, e okul öğretmen giriş, e okul veli bilgilendirme sistemi, sms veli bilgilendirme, MEB, MEBBİS, E-Okul vbs

 

E-Okul sisteminin uygulamaya geçmesiyle beraber eğitim alanında birçok kolaylık ve düzen oluştu. E-okul sistemi öğretmenler, öğrenciler ve veliler için oluşturulan mükemmel bir sistem olarak gözüküyor. Öğretmenler sınav sonuçlarını ve ödev sorularını anında internet sayesinde bu sisteme yükleyebiliyor. Öğrenciler ise T.C. kimlik numarası, okul numarası ve kimlik bilgileri ile sisteme giriş yapıp anında sınavdan aldıkları notu öğrenebiliyorlar. Bu sayede aylarca notu öğrenmeyi bekleme süreci de son bulmuş oluyor. Aynı zamanda karne notlarını da öğrenci daha önceden görebiliyor. Böylece karne alınacak olan gün öğrencinin merakı ve stresi de azalmış oluyor. Bu sistem öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra veliler için de büyük bir avantaj sağlıyor. Özellikle çalışmakta olan ve zamanı bulunmayan velilerin, öğrencinin notunu öğrenmek için artık okula gitmesi gerekmeyecek. Veliler, E-Okul uygulaması sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde öğrencinin not ve davranışları hakkındaki bilgilere ulaşabilecek. https://e-okul.meb.gov.tr/

E-Randevu

Sayfa Konuları: E-Randevu, e-pasaport randevu, e-ehliyet randevu, e-hastane randevu, MHRS, Merkezi hastane randevu alma, merkezi hastane randevu sistemi, e- randevu iett, e-randevu igdaş, e- randevu iem, e-randevu yabancı, yabancılar iem

 

Yakın zaman içerisinde devlet, halkın isteklerini daha iyi karşılayabilmek için temel dosyalarını internet ortamına taşımasıyla birlikte aynı zamanda neredeyse tüm özel kuruluşlar ve devlete bağlı olarak çalışan işletmeler de internet üzerinden yönetilmeye başlandı. Bu kuruluşlar işleyişini, internet üzerinden müşterinin istediği zamanlarda gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Bu sayede hem müşteri hem de kurum açısından büyük kolaylıklar oluşmuştur. Örneğin devlete bağlı ya da özel sektöre bağlı yönetilen bir hastanede hastalar, internet üzerinden e-randevu sistemiyle ileri tarihli bir zaman için o hastaneye gideceklerini teyit ettirirler. Bu sayede hastanede hiçbir yoğunluk olmadan sadece internet üzerinden birkaç tık ile randevu alınmış olunur. Yine aynı şekilde devlet daireleri ile yapılacak olan tüm görüşmeler önceden internet üzerinden e-randevu sistemiyle randevu alarak belirlenmektedir. Randevu işlemleri için internet uygulamalarının yanı sıra telefon da bu işler için kullanılarak müşterilere daha alternatifli imkanlar sağlanmaktadır.

E-Sorgulama

Sayfa Konuları: E-Sorgulama, E-Borç Sorgulama, ssk hizmet dökümü sorgulama, sgk hizmet dökümü sorgulama, bağkur hizmet dökümü sorgulama, emekli sandığı hizmet dökümü sorgulama, emeklilik sorgulama, ssk maaş sorgulama, emekli maaşı sorgulama, emeklilik ikramiye sorgulama, e-bordro sorgulama, ehliyet sorgulama, e-haciz sorgulama, mtv sorgulama, taşıt vergisi sorgulama, posta kodu sorgulama, telefon fax sorgulama, T.C no sorgulama, T.C No ile ssk sorgulama, ikametgah sorgulama, yerleşim yeri sorgulama, askerlik sorgulama

 

Günümüzde artık neredeyse tüm merak edilen sorular için internet üzerinden e-sorgulama sistemi kullanılmaktadır. E-Sorgulama sistemi sayesinde kişi, hiçbir insanla muhatap olmadan internet üzerinden aradığı bilginin cevabına kısa süre içerisinde ulaşabiliyor. Özellikle devlet kuruluşları bu sistemi internet üzerinde kullanarak hem maddi olarak tasarruf ediyor hem de devlet dairelerinde yoğunluk oluşmasını önlemiş oluyor. Örneğin internet kullanımının yaygın olmadığı dönemlerde bir aracın plakasını sorgulatmak için devlet dairelerinde dolaşmak gerekiyordu fakat günümüzde e-sorgulama sistemiyle beraber kişi, sorgulatmak istediği aracın plakasını internetteki uygulamaya yazarak hızlı bir şekilde sonuca ulaşmış oluyor.

Günümüzde e-sorgulama sistemleri içerisinde en çok olarak e-devlet sistemi kullanılmaktadır. Kişiye özel olarak PTT şubelerinden verilen bir şifre ve T.C. Kimlik numaraları ile girilebilen bu sistem tam 22 devlet hizmeti için sorgulatma işlemi gerçekleştirmektedir.

E-Haciz sorgulama

Günümüzde internetin yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanması hizmet sektöründe de önemli yeniliklerin gelmesine neden oldu. Özellikle devlet, halka vermiş olduğu hizmetleri daha hızlı ve kolay hale getirebilmek için dosyalarını internet ortamına taşımaya karar verdi. Yakın geçmişte hizmete açılmış olan sorgulama sistemi halka yararlı olacak sorgulamalar içeren birçok uygulamayı içeriyor. Bu sorgulama sistemi açıldığı dönemde birçok devlet hizmetini internet uygulaması haline getirerek sorgulama işleminde yeni bir devir açmıştır. Her geçen gün yeniliklerini artıran ve geliştirilen sorgulama sistemleri içerisindeki uygulamalardan birisi de e-haciz sorgulama uygulamasıdır.

 

E-Haciz işlemi bir kişinin ödemesi gereken ücretin ödenmemesi durumunda mahkeme kararları gibi belgelerle o kişinin malına, maaşına, emekli maaşına, herhangi bir yerden gelen gelirlerine icra dairesi tarafından el konulmasıdır. Bu el konulma işlemi geçici bir süreliğinedir. Öncelikle borcu bulunan kişiye borcunu ödemesine dair ödeme emri gönderilmektedir. Ödeme emri gönderilen kişi ya belirlenen süre içinde borcu ödemeyi kabul eder ya da borcuna karşılık bir malı gösterir. Borcun ödenimi tamamlanınca haczedilen mallar geri verilir. Eğer ki borçlu kişi borcunu inkar ederse bu durumda mahkemeye başvurulur. Mahkeme emri doğrultusunda haczedilmiş olan mallar geri verilmeyerek devlet tarafından satılır. Bu mallardan elde edilen gelir alacaklı kişiye verilir.

 

Elektronik haciz (e-haciz sorgulama) hakkında detaylar yakın bir geçmişte internette sunulmaya başlandı. E-haciz sorgulama sistemi Gelir İdaresi Başkanlığının resmi web sitesi olan  adresinde bulunmaktadır. Bu uygulamayla beraber yükümlülüğü bulunan kişilerin bu siteden e-haciz sorgulama ile daha kısa bir zaman içinde detaylı bilgi edinebilecekler. Gelir idaresi başkanlığının sitesinde e-haciz sorgulama hizmeti detayları dışında farklı konularda özellikle de vergi konusunda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

 

E-Haciz sorgulama dört tür cezayı kapsamaktadır. Bunlar sırasıyla trafik cezasını ödemeyen kişiler hakkında haciz, motorlu taşıt vergisini ödemeyen kişiler hakkında haciz, kira gelir vergisini ödemeyen kişiler hakkında haciz ve maliyeye borcu olan kişiler hakkında hacizdir. E-haciz sorgulama uygulamasıyla kolaylıkla ve zahmete girmeden haciz durumunuzu öğrenebilir, borcun ödenip ödenmediğini, borç miktarının ne kadar olduğu hakkındaki bilgilere erişebilirsiniz.

 

E-Haciz Sorgulama İçin Tıklayınız. https://www.turkiye.gov.tr/davalarim

Sabıka Kaydı Sorgulama Neden yapılır ?

Genellikle bir iş yerine girmek için gerekli olan en büyük şeylerden biri de sabıka kaydıdır. Tabi ki sadece iş alanlarında değil, farklı zamanlarda da gerekli olabiliyor. Mesela bir ehliyet almak, pasaport çıkartmak ya da resmi bir kurumda işlerimizi halletmek için istenen bir belgedir. Belgeyi elde etmek için yapılan işlemler aslında daha önceleri çok zordu. Günlerce uğraş vermek gerekebiliyordu. Savcılık ya da ilçe emniyet müdürlüğüne gitmeyi gerektiren bu işlemlerin oldukça zaman kaybına da neden olduğunu söylemek gerekiyor. Ancak günümüzde teknolojinin oldukça ileri bir noktaya gelmesiyle birlikte sabıka kaydı sorgulama işlemleri için tüm bu kalabalık işlere girmeye gerek bile kalmıyor. Oturduğunuz yerden tek bir tıklamayla sabıka kaydı sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Sistemin güzelliklerinden faydalanmak için artık çok fazla evraka da ihtiyaç kalmıyor. Elinizde olan size özel e devlet şifresini kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Adımların kolay bir şekilde tamamlanmasından sonra sabıka kaydı sorgulama işlemlerinde kolaylıkla elde etmek istediğiniz belgeye ulaşabilirsiniz. Zamanı kıymetli olanlar için en güzel seçeneklere yer veren e devlet sistemi ile kolay işlerin zaman almadan halledilmesini sağlayacaksınız. Sabıka kaydı sorgulama işlemlerinde en hızlı ve pratik çözümleri sunan sitemizden faydalanarak daha kısa sürede belgeye ulaşabilirsiniz. Resmi işlemlerde de geçerli olan sabıka kaydı ile işlerinizi kolaylıkla rayına koyabilirsiniz. Daha fazla seçenek ve kolaylık için sitemizi inceleyebilirsiniz.

 

Edevlet Üzerinden Yani Online Sabıka Kaydı Sorgulaması Nasıl Yapılır Öğrenmek İçin Tıklayınız.. https://www.turkiye.gov.tr/adli-sicil-kaydi

 

Adli Sicil Sabıka Kaydı Almak için Başvuru Dilekçesi Örneği (Genel)
Adli sicil sabıka kaydı almak için başvuru dilekçesi örneğine (genel) erişim için tıklayınız.

Adli Sicil Sabıka Kaydı Başvuru Dilekçesi Örneği (Ehliyet İçin)
Adli sicil sabıka kaydı başvuru dilekçesi örneğine (ehliyet için) erişim için tıklayınız.

Adli Sicil Kayıtlarının Alınabileceği Bilgi İşlem Merkezleri
Adli sicil kayıtlarının alınabileceği bilgi işlem merkezlerine erişim için tıklayınız.

Hgs Bakiyenizi İnternetiniz Üzerinden Sorgulayın

İstanbul’un artan nüfusu araç kullanıcıların ulaşım alanında onları bir miktar daha rahat ettirmek ve vakit kaybını olabildiğince azaltabilmek için, direk geçişler anlamına gelen Hgs ile tanışalı uzun yıllar geçti. Bu sisteme alternatif yöntemlerde olsa da hgs kullanıcılarından biri iseniz, hgs bakiye sorgulamanızı nasıl sorgulamanız gerektiğini çok iyi bileceksinizdir. Maddi durumunuza göre 50-100 lira gibi rakamlarla dolum yaptığınızı ve şu an bakiyenizin ne kadar kaldığını merak etmek, ihtiyatlı olmak ve yolda kalmamak adına atılan düşünceli adımlardan bir tanesidir. Hgs bakiyem ne kadar kaldı, köprüden geçişte sorun yaşar mıyım, geri dönmek yada orada bir süreliğine vakit kaybetmeden direk köprüden geçmek istiyorum gibi düşüncelerinizi anlıyoruz. İnternet üzerinden Ptt’nin sorgu ağını kullanarak ulaşımınızın ne kadar daha devam edebileceğinizi anlamak inanın, televizyon kumandasını idare etmek daha kolay gelen, internet ile birkaç site ve sorgu yapmaktan geçtiği çok açık.

Hgs Bakiye Sorgulama İçin Alternatifler

Hgs kargınızda ne kadar miktar kaldığını öğrenmek ve dolum yaptırmak için Ptt haricinde bazı acentaların da bu anlamda yardımcı olabileceğini, otoyollar üzerinde hizmet vermekte olduklarını belirterek, her türlü istek ve şikâyetlerinizi de bu kurumlara yapabileceğinizi ekleyebiliriz. İstanbul’un aşırı trafiği ve yollarda bitip bilmeyen uzun kuyruklar eşliğinde, saatlerce yollarda kalmak ayrı bir dert olduğunun farkındayız. Bu anlamda size ek olarak 1 öneri getirmek de istiyoruz. İnternet üzerinden şu anda trafik yoğunluğunu, semt ve caddeler üzerinden gösteren, ilgili sitelerde ufak bir tur atmanız, fazladan bekleme sürenizi mümkün olduğu kadar azaltacaktır. Yine Hgs sorgu için yazdığımız iki alternatif üzerinden bakiyenizi de öğrendikten sonra araç içerisinde saatlerce kalmak derdiniz yok denecek kadar az seviyelere düşme ihtimali vardır. İyi yolculuklar dileriz.

İnternetten patent sorgulaması nasıl yapılır ?, İnternetten patent sorgulaması yapılabilir mi ?

Hangi sektörde olursanız olun sizler de birer marka yaratmak ve insanlara daha profesyonel bir şekilde hizmet vermek adına sizler de patent alımı yaparak tescil işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Paten konusunda bilinen büyük yanlışlar var ve dilerseniz bu yanlışlar ile birlikte patent alımlarının sizlere ne gibi faydalar sağlayacağına hep birlikte göz atalım. Marka yaratmak kolay bir iş değildir ve bunun için ilk olarak müşterileriniz ile muazzam bir bağınızın olması gerekiyor. Basit bir örnek ile çok sık ziyaret ettiğimiz Burger King, Mc Donalds gibi markalar, kendi isimlerini yaratmadan ve bu markayı oluşturmadan önce profesyonel bir çalışma sergiliyor ve kurumsallığı da bir adım öne çıkarmak adına bu isimler üzerinden patenlerini alarak yollarına devam ediyorlar.

Marka değeri taşıyan her şey daha kaliteli ve daha profesyonel görünür ve insanların ilgisini çok daha fazla çeker, bu yüzden sizler de hangi sektörde olursanız olun isminiz ya da markanız ile ilgili tescil işlemlerini yaptırmayı unutmayın. Kurumsallığın en önemli sembollerinden bir tanesi demek doğru olacaktır ve bu kurumsallığı sizlere sunan tescil firmaları da piyasada hizmet vermektedir. Daha önce alındı mı, bu fikir birilerinin aklına geldi mi, piyasada böyle bir marka var mı gibi sorulara sizler için yanıt veren bir uygulama var ve bizler de site yönetimi olarak bu uygulamayı ücretsiz olarak sizlere sunmaya devam ediyoruz. Patent sorgulama uygulaması sayesinde sizler de daha önce tescil edilmiş olan isimleri ve fikir önerilerini de görebiliyorsunuz. İnternet teknolojisi muazzam bir gelişme göstermiş durumda ve bununla birlikte insanlar bilgisayar başında belli başlı sorgulamaları ücretsiz olarak yapabiliyor ve bunlardan bir tanesi de patent sorgulama olarak karşımıza çıkıyor. Bu hizmeti sizlere tamamen ücretsiz olarak sunuyoruz ve kurumsallığa adım atmanız adına sizlere en iyi şekilde yardımcı olmaya gayret gösteriyoruz.

Az önce sizlere verdiğimiz örnekler bilgi sahibi olmanız adına yeterlidir ve bu örneklerde yer alan markaların ne denli büyük markalar olduklarını sizler de çok iyi biliyorsunuz. Patent sorgulama butonu ile birlikte sizler de bir ismin hak sahibi olup olmadığını görebiliyor ve bunu saniyeler içerisinde öğrenebiliyorsunuz. Profesyonel olarak sizlere hizmet veriyor ve sektörde marka sahibi olmanızı daha kolay hale getiriyoruz. Unutmayın! İnsanlara daha kolay ulaşmak adına sektörde bir isme sahip olmanız ve bu ismi de daha kurumsal hale getirmeniz şarttır.

Bir önceki yazımız olan Haciz Sorgulama başlıklı makalemizde e haciz, e-haciz sorgulama ve ehaciz hakkında bilgiler verilmektedir.

Marka Tescili Sorgulama
Piyasaya adım atarken hangi sektörde olursanız olun taklitçilik yapmak yerine kendinize has bir çizginizin olması sizleri kısa sürede daha iyi yerlere getirecek ve daha kusursuz bir firma yapacaktır. Bunun için marka tercihi ya da isim tercihi yaparken dikkatli davranmanız gerekiyor. Her sektörde yüzlerce çalışan firma var ve bu firmaları tek tek araştırma gibi bir lükse sahip değilsiniz ancak internet teknolojisi sayesinde sizler de markaların tescillenip, patentlerinin alınıp alınmadığını sorunsuz bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Marka sorgulama hizmeti sayesinde sizler de basit bir şekilde bu işlemi yapabilir ve alacağınız ismin ya da markanın daha önce tescillenip tescillenmediğine saniyeler içersinde ulaşabilirsiniz. Marka sorgulama uygulamasının kullanımı çok kolay ve tek bir tık ile sizler de bu uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Patent işlemleri sorgulamasında da sizlere yardımcı oluyoruz ve bu konuda da uygulamamız devreye giriyor.

Marka Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Hangi sektörde olursanız olun daha kurumsal ve daha profesyonel hareket etmek adına sizler de harekete geçebilir ve isimlerinizi tescil ettirebilirsiniz. Ülkemizde ve dünya üzerinde binlerce marka var ve her geçen gün bu markaların sayısı da artıyor. Profesyonel olarak hizmet veren birçok firma daha fazla insan çok daha kolay bir şekilde ulaşmayı tercih ediyor ve dilerseniz basit bir örnekle yolumuza devam edelim. Piyasada uzun süredir bulunan KFC markasını biliyorsunuz ve ne denli profesyonel olduklarını da biliyorsunuz. Bu markanın ürünlerini birebir taklit eden çok sayıda fast food firması var ancak sizler yine de gidip üstelik çok pahalı olmasına rağmen KFC markasını tercih ediyorsunuz. İşte bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi marka değerinin var olmasıdır. Ürün lezzeti aynı olsa bile pahalı olmasına rağmen yine de ısrarla bu markayı tercih ediyorsanız demek ki marka gerçekten önemli bir değer! Kurumlarınız için isim arıyor ve sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız sizler de marka sorgulama uygulamasını kullanabilirsiniz. Ücretsiz olarak sizlere bu uygulamayı sunuyoruz ve saniyeler içerisinde hizmet veriyoruz. Marka yaratmak gerçekten kolay değildir bu yüzden daha profesyonel hareket etmeniz gerekiyor ve bu aşamada ülke genlinde detaylı bir araştırma yapmanız da şart ancak bu araştırmayı tek tek yapmak yerine uygulama aracılığı ile yapabilir ve saniyeler içerisinde bilgi alabilirsiniz. Seçtiğiniz isim ya da marka başka birileri tarafından alınmış mı diye merak ediyorsanız sizler de sitemizden bu sorunun cevabını saniyeler içerisinde alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Patent Sorgulama başlıklı makalemizde patent sorgu, Patent Sorgulama ve patent sorgulaması nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

internetten marka sorgulaması, marka, marka sorgulama, marka sorgulaması, marka sorgulaması nerden yapılır, marka tescil sorgulama, marka tescili sorgulama

Çağdaş toplum olma gereği yolunda büyük adımlar atan devletin, vatandaşlarına sunduğu hizmetler arasında olan e devlet uygulaması sayesinde; halk devlet ile ilgili her türlü gelişmeden anında haberdar olmaktadır. Bu sayede devletin halka, halkın da devlete karşı olan sorumlulukları elektronik ortamda kesintisiz ve güvenli bir biçimde yürütülür. E devlet giriş yapabilmeniz için öncelikli olarak her vatandaşın kendine özgü olan e devlet giriş şifresini almanız gerekir. Bu şifreye ulaşmak için PTT şubelerine uğramanız yeterli olacaktır.

E devlet kapısına giriş yaptıktan sonra sizinle ilgili her konuda net bilgilere ulaşacaksınız. Eğer kamu kuruluşlarında veya sgk’lı olarak çalışıyor iseniz ssk hizmet dökümü, emekli sandığı emeklilik hesaplama,emeklilik yaş hesabı,e devlet emeklilik başvurusu yapabilir ve size özel özel bilgilere de ulaşabilirsiniz. (örnek: mahkeme sonucu öğrenme, mahkeme yeri öğrenme)

turkiye.gov.tr giriş için tıklayınız.

 

Bir önceki yazımız olan Ssk Prim Sorgulama başlıklı makalemizde 4a hizmet dökümü, ssk ve ssk hizmet dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

e devlet, e devlet kapısı, e-devlet, edevlet, edevlet kapısı, edevletkapısı, turkiye.gov, turkiye.gov.tr

Ssk Prim Sorgulama

Ssk çalışanlarının emekli olabilmeleri için işveren tarafından ssk primlerinin ödenmesi gerekmektedir. Ssk primlerinin ödenip ödenmediğini öğrenmek ssk primsorgulamak.com sitemizden basit bi şekilde yapılmaktadır. Öncelikle yapmanız gereken şey aşağıdaki Ssk Prim Sorgulama linkini tıklayarak bilgilerinizi tam ve eksiksiz olarak doldurmaktır. Bilgilerinizi tam olarak doldurduktan sonra 4A Hizmet Dökümü yazan yeri tıklarsanız karşınıza gelecek olan ekranda toplam ve ay ay olmak üzere ssk hizmet dökümü’nüzü görebilirsiniz.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken ek bilgiler nelerdir ?

1- İşverenin ssk hizmet dökümü’nüzü tam olarak yatırdığını öğrenebilirsiniz. Yatırmıyorsa sgk kurumuna şikayet edebilirsiniz.

2- İşe giriş ve çıkış tarihlerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Zira bazı işverenler her yıl giriş çıkış yapmaktadır.Bu durumda yapmanız gereken şey yine sgk kurumuna şikayettir

3- Ssk Prim sorgulama yaparak emekliliğinize ne kadar zaman kaldığını öğrenebilirsiniz.

Ssk Prim Sorgulama İçin Tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan SSK Sigorta Sorgulama başlıklı makalemizde 4a hizmet dökümü, ssk ve ssk hizmet dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Şifresiz Hizmet Dökümü

4a hizmet dökümü, Şifresiz Hizmet Dökümü, şifresiz hizmet dökümü sorgulama, şifresiz prim sorgulama, şifresiz ssk hizmet dökümü, şifresiz ssk prim sorgulama, ssk hizmet dökümü, ssk prim dökümü

Şifresiz hizmet dökümü‘ne insanların çok fazla tercih ettiği yöntemlerden biri olmaktadır.  Şifresiz olarak gerçekleştirilen bu işlem için gerekli olan tek şey T.C kimlik numarası olmaktadır. T.C kimlik numarası kullanılarak hizmet dökümü internet aracılığı ile elde edilmektedir.
Eski dönemlerde Sosyal Güvenlik Kurumu’na gidilmektedir. Daha sonra sıra alınmaktadır. Kurum da görevli olarak çalışanlarla yüz yüze görüşülmektedir. Daha sonra sonuçlar alınmaktadır. Şimdi ise  şifresiz hizmet dökümü ve ya e-devlet şifresi kullanılarak hizmet dökümü alınmaktadır. Çok kısa bir süre önce uygulanmaya başlanan şifresiz hizmet dökümü büyük bir yoğunlukla kullanılmaktadır. Şifresiz hizmet dökümü için uyruk, T.C kimlik numarası, nüfusa kayıtlı olunan il, cilt numarası, doğum yılı ve site tarafından verilen güvenlik kodu gibi gerekli bilgiler doldurularak bu hizmetten yararlanılmaktadır.

Yaşadığımız dönem de insanlar işlerini ya başkalarına yaptırmakta ya da başlarına yaptırmak için uğraşmakta, işlerini yapacak adam aramaktadırlar. Çünkü bu tür işlerin arkasından koşmaları gerekmektedir. Yorucu ve sıkıcı olacağını bildikleri için mutlaka birilerine yaptırmaktadırlar. Fakat kısa bir süre önce uygulanan  şifresiz hizmet dökümü sayesinde insanlar internet üzerinden pratik ve en hızlı şekilde işlerini halletmektedirler. İşlerini yaptırmak için adam aramaktan vazgeçmektedirler. Çünkü internetin sağladığı kolaylıktan faydalanmaktadırlar. Tabi ki internet üzerinden bu tür işleri yapmayanlar da bulunmaktadır. Bu kişilerin en büyük endişesi de güvenilirlik olmaktadır.

SSK ŞİFRESİZ HİZMET DÖKÜMÜ ALAMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan Ssk Prim Sorgulama başlıklı makalemizde 4a hizmet dökümü, ssk ve ssk hizmet dökümü hakkında bilgiler verilmektedir. https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu

e-Devlet şifremi unuttum, nasıl öğrenebilirim?

e-Devlet şifresi unutulduğunda PTT şubelerine başvurarak yeni şifre alınmalıdır. Şifremi unuttum, şifremi doğrulamak istiyorum gibi herhangi bir adımla tekrar e-devlet şifresi almak mümkün değildir. İşlemlerin baştan ilk kez alıyormuşsunuz gibi PTT den yapılması zorunludur. Eğer uzun süre şifre kullanmamış iseniz ve şifreniz kendiliğinden bloke olmuşsa tekrar PTT’ ye giderek şifre almanız gerekmektedir.

e-Devlet şifresi ile uğraşmamak yahut daha geniş bilgi almak istiyorsanız e-imza veya mobil imza alabilirsiniz. UYAP ve nüfus idaresi sistemlerinde daha geniş bilgi sahibi olmak için e-devlet şifresi yerine mobil veya e-imza kullanmanız gerekir.

TC İle SSK Sorgulama Şifresiz

sgk, Sgk Sorgulama, Şifresiz Hizmet Dökümü, şifresiz hizmet dökümü sorgulama, şifresiz ssk sorgulama, ssk, ssk sorgulama, tc ile ssk sorgulama

SGK “Sosyal Güvenlik Kurumu”; oluşabilmesi muhtemel olan risklerden dolayı geliri azalabilecek her TC vatandaşının kimseye muhtaç olmadan yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına kurulmuş olan sistemin adıdır. Olası kaza ve hastalık durumlarında hastanelerden faydalana bilinmekte ve belirlenen çalışma veya isteğe bağlı ödeme süresi SSK hizmet dökümü sorgulama tamamlandıktan sonra emekli maaşı bağlanarak geçim olanağı devlet aracılığı ile sağlanmaktadır. Ayrıca sosyal riskler sonucunda oluşabilecek zararlarda devlet tarafından karşılanan bir sistemdir. Bu sistem içerisinde yer alan tüm bilgilere internet ortamında kurulan SGK online sitesi üzerinden PTT’den 2 TL karşılığında alınan kişiye özel e-devlet şifresi ile ya da sadece TC vatandaşlık numarası ile  SSK sorgulama bölümünden incelenebilmekte hem aylık ödemeler hem de gün takibi yapılabilmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu; yaşam içerisinde doğabilecek her türlü olay karşısında kişilerin sıkıntıya ya da maddi zorluğa düşmeden hayatlarını devam ettirebilmeleri adına çalışma sergileyen bir kurumdur. Vatandaşın yaşam kalitesini etkileyen endişe duymadan hayatlarına devam etmelerine yardımcı olan en önemli unsur sosyal güvence hakkıdır. Kazanç durumları öncelik taşımadan huzurlu ve rahat yaşama imkânını bozabilecek olayların kişilere verebileceği zararlardan önlemek adına “primli” ya da “primsiz” sistem haklarını kullanarak oluşabilecek sosyal tehlikelerden korunma ve kurtarılma güvencesi olarak açıklanabilmektedir.

Bu sistem içerisinde yer alan ssk emeklilik sorgulama hakları ve sağlık hakları her geçen gün yenilenmekte ve kişilere yeni haklar tanındığı gibi sistemin işleyişi ile ilgili güncellemelerde yapıla bilinmektedir. Eski sisteme oranla SSK sorgulama ile artık çok daha etkili incelenen SGK prim ödemeleri vatandaşlar tarafından da rahatlıkla takip edile bilinmekte ve kontrolü birebir gerçekleştirile bilinmektedir. Her TC vatandaşına verilen TC numarası ve kimlik bilgileri SGK linki üzerinden girilerek TC ile SSK sorgulama gerçekleştirilmekte hizmet dökümü görüntüleme – primleri inceleme- emeklilik günü tespit etme gibi işlemleri rahatlıkla yapma şansına sahip oluna bilmektedir.

TC İle SSK Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Türkiye’de yer alan ve işleyen Sosyal Güvenlik Hakkı Anayasada yer alan 60.maddede belirtildiği şekilde “ Herkes sosyal güvenlik hakkına sahiptir. Devlet bu güvenliği sağlayacak gerekli tedbirleri alır ve teşkilatı kurar”; maddesi ile açık bir şekilde Sosyal Güvenlik Kurumunun kişi ve toplum yapısı üzerindeki gücünü ortaya koymaktadır. Gelişen teknolojik imkânlar ve yenilenen sistemler aracılığı ile TC ile SSK sorgulama hizmetleri de çok daha kolay ve şeffaf bir hale getirilerek vatandaşın atılan her adımdan birebir haberdar olması kontrol edebilme imkânı sağlanmaktadır.

SGK sistemi üzerinden yatırılan primleriniz 4A ya da 4B hizmet bilgisi anında karşınıza gelmekte bu ekran üzerinden toplam gün sayısını o güne kadar kazanılan toplam kazanç miktarını çalışılan ya da isteğe bağlı yatırılan primlerin gün gün takibi yapıla bilinmektedir. Aynı sistem üzerinden tescil işlemleri emeklilik işlemleri iş görmezlik hizmet bilgisi provizyon bilgileri tescil kaydı ve borç dökümü isteğe bağlı 4C tescil ve tahakkuk görüntüleme işlemleri de gerçekleştirile bilinmektedir.

Şifresiz ssk sorgulama işlemi yaklaşık 1 yıl önce sgk kurumunun resmi sitesinde yapılabilmekteydi. Fakat güvenlik açısından sıkıntılar yaşandığı için şifresiz ssk sorgulama işlemi yeniden e devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

HACİZLERDE TEMKİNLİ BİLGİ HAYAT KURTARIR
Türkiye Cumhuriyeti ceza hukuku kanunlarından olan haciz edimi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından sıklıkla duyulmaktadır. Hemen hemen her gün en az iki kişinin evine arabasına iş yerine ya da diğer mal varlıklarına el konuluyor. Haciz memurluğunun düzenlediği ve uyguladığı haciz işlemi herkes tarafından bilinir ve korkulan bir ceza yaptırım türüdür. Bu yüzden hacizin önceden nasıl öğrenileceği ya da her hangi bir hacizin olup olmadığını yani haciz sorgulama işleminin nasıl yapılacağını merak edilmektedir. Haciz öncelikle maddi bir borçtur. İki türlü borç doğar.

Bunlar sırasıyla sözleşmeye dayalı anlaşmazlıklardan doğan borçlar ve hukuka aykırı davranışlardan doğan borçlardır. Sözleşmeye aykırı davranışa doğan borçları yine sözleşmede belirtilen son tarihe kadar borçlu taraf ödemezse işlem tahsilat merkezine devredilir. Tahsilat merkezi ilk safhada borçlunun ev iş ya da diğer adreslerine ihbar name gönderme kararı alır. İhbar name gönderilir ve on beş iş günü süresince beklenir. Beklenen süre bittiğinde yani ihbar name süresi dolduğunda borçlu taraf yine de borcunu ödemediyse haciz işlemleri başlar.

Haciz memurları gerekli yetkilileri de yanına alarak borçlunun evine iş yerine ya da mal varlığının bulunduğu yani ipotekte bulunan diğer adreslerine gider. Haciz memurları borçlunun sözleşmeye dayalı olarak ne kadar borcunun olduğunu tespit eder ve ona göre borçlunun elinde ki mal varlığına el koyar. Bu işlemin aynısı hukuka aykırı davranıştan meydana gelen borçlarda borçlunun borç edimini yerine getirmemesiyle ortaya çıkan haciz işlemi yaptırılır. Haciz olayı bu şekilde gerçekleşirken insanların çoğunun merak ettiği kısım haciz sorgulama işleminin nasıl yapıldığıdır. Bu işlem yorucu değildir ve sırasıyla şöyledir. Herhangi bir bilinmeyen numaralar servisi artık size ait dava işlemlerini görebilmektedir.

Yani bir bilinmeyen numaralar servisini arayarak kendinize ait her hangi bir haciz davası olup olmadığını görebilirsiniz. Bundan farklı olarak adalet bakanlığının her hangi bir şubesine giderek örneğin Ankara Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Şubesi’ne giderek kendinize ait her hangi bir haciz davası olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca bundan yine farklı olarak haciz sorgulama işlemini internet üzerinden adalet bakanlığı e- öğrenme portalını ziyaret edebilirsiniz ve varsa şifreniz ile kendinize ait her hangi bir haciz davası olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Haciz davalarını öğrenmenin önemi oldukça büyüktür. Eğer siz kendinize ait bir haciz davası olduğundan şüpheleniyor iseniz ve haciz sorgulama işlemi yapmıyor iseniz şahsınıza ait olan borç gün geçtikçe faizle işlem görür ve en sonunda istemediğiniz sonuçlara yol açabilir. Vatandaşların maliye bakanlığına olan ceza borçları haciz işleminin en genel sebeplerindendir. Bu yüzden maliyeye olan borcunuzu takip edin ve şâhsınıza ait her hangi bir borç olup olmadığından kesinlikle emin olun.

SSK ve Bağ-Kur hizmet birleştirmesi nasıl yapılır?

SSK ve Bağ-Kur hizmet birleştirmeleri sosyal güvenlik sisteminde hizmet bütünlüğü ve kurum bütünlüğünü sağlamak için yapılır. Örneğin 5510 sayılı sosyal güvenlik kanununda sigortalı son 7 yıl içerisinde hangi kuruma daha çok prim ödemişse emeklilik tahsis işlemleri o kurum üzerinden yapılır. Eğer sigortalı farklı kurumlarda çalışmış ise emeklilik tahsis işlemlerine başlamadan önce bunları birleştirmelidir. Emeklilik işlemleri sonunda yapılırsa emeklilik tahsis işlemleri gecikebilir.

SSK ve Bağkur Hizmet Birleştirmesi Nasıl Yapılır ?

Ssk ve Bağkur’dan herhangi birinden hizmet birleştirme yaparak emekli olabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için hangi kurumdan emekli olacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Hizmet birleştirme işlemini bir örnek vererek açıklayalım; ilk işe bağkurlu olarak başladınız toplamda 1000 gün bağkurlu olarak çalıştınız. Daha sonra SSK’lı olarak işe başladınız ssk dan emekli olcağınız zaman hizmet birleştirmesi yaparsanız bağkur’lu çalıştığınız günlerin 4’te 3’ü ssk’dan emekli olacağınız zaman hizmet yılınıza eklenir. Yani 1000 gün bağkurlu olarak çalıştıysanız toplamda 750 gün ssk hizmet birleştirmesine eklenir.

Bu işlemi yapabilmek için en yakın sgk il müdürlüğüne giderek dilekçe ile müracaat edebilirsiniz. Kesin sonuç dilekçenizin cevabında yer alacaktır.

SSK Sigorta Sorgulama

Sorgulama  SSK,  Tc kimlik bilgileri ile  görebilme imkanı sağladı. SSK Sorgulama  Dökümü ala bilmeniz  için  ssk sorgulama  ekranda “TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi” bilgilerinizi ekrandaki kutulara   girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ki  sayfada “Hizmet Dökümü 4A” bağlantısı  tıklayarak, “SSK Sorgulama”  görebilirsiniz.  Ayrıca SSK Sorgulama bilgilerinizi  ”edevlet şifresi” ile turkiye.gov.tr sitesinden de görebilirsiniz.

Aşağıda vermiş olduğumuz linki tıklayarak ssk sorgulama işlemlerinizi e devlet şifresi olmadan yapabilirsiniz.

Hayatımıza kolaylıklar katan e-devlet bu sefer de çalışanların her zaman hayalini süslendiren emekliliğimize kaç gün kaldığını bize internet üzerinden kolayca bakmamızı sağlayan bir sistemi getirdi. Bu yazımız da sizlere prim sorgulamayı primin anlamını açıklayacağız. Bilindiği üzere prim işveren tarafından orantılı olarak iş yapan kişiyi destekleyip isteğini arttırması için verilen paradır. Sigorta sahipleri için ise prim de en önemli şey gün sayısıdır. Neden en önemli dedik çünkü çalışan kişilerin kaç gün çalıştığını gösteren bu hizmet sayesinde gün sayılarını öğrenen kişiler hayali olan emeklilik için ne kadar zamanı kaldığını öğrenir. Sosyal Güvenlik Kurumu sayesin de tüm vatandaşların bu imkandan yararlanması mümkündür. Bu konu da bilgi sahibi olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden prim sorgulamaya girerek emekliliğine kaç gün kaldığını öğrenebilirler. Prim dökümü kişinin bir ay ve yıl içerisin de ne kadar çalıştığını, sigortanın düzenli ödenip ödenmediğini, toplam kazanç ve gün sayılarını gösterir. Bu işlemleri öğrenmek için gereken şey ise e-devlet şifresine sahip olmaktır. E-devlet şifresi her PTT şubesinden 2 TL karşılığın da temin edilebilir. Kişinin kaybetmesi ya da bulamaması durumun da yine PTT’den bunu 4 TL karşılığın da yeni bir şifre alarak gerçekleştirir. Diğer bir yöntem ise mobil imzadır. Mobil imza kişinin bağlı bulunduğu operatöre aylık belli bir ücret ödemesi karşılığın da verilir. Eğer e-devlet şifreniz varsa yapmanız gereken işlemler aşağıda ki gibidir.