Üniversite İçin Farklı Bir Şehre Taşınmanın En Zor Kısmı: Ev Bulmak

Üniversite İçin Farklı Bir Şehre Taşınmanın En Zor Kısmı: Ev Bulmak

Üniversite için farklı bir şehre taşınmanın güzel yönleri olduğu kadar zor yönleri de var. Aileden ayrılmak, yuvadan uçmak, özgürlük hissi farklı bir şehre taşınmanın güzel yönlerindendir. Üniversite için farklı bir şehre taşınmanın en zor kısmı ise içinde yaşanacak bir ev bulmaktır. Özellikle büyük şehirlerde öğrenci yurtları yeterli sayıda değil. Öğrenci yurtlarının oda kontenjanları kısa bir süre içinde doluyor. Aynı zamanda artık yurt odası fiyatlarının da kiralık daire fiyatları ile eşdeğer hale gelmesi, öğrencilerin yoğun olarak kiralık daire arayışı içine girmesine neden oluyor.

Büyük şehirlerde kiralık daire bulmak çok da kolay değil. İstanbul’un en kalabalık metropollerinden biri olan İstanbul’u örnek verelim. İstanbul’da çok sayıda üniversite var. Her şehirden çok sayıda öğrenci, her yıl okumak için İstanbul’a akın ediyor. Buna bağlı olarak kiralık daireler de hızla doluyor. İstanbul’da kiralık daire seçeneği çok, zor olan ise bu kiralık daireler arasından seçim yapmak. Aynı durum Ankara kiralık daire seçenekleri ve İzmir kiralık daire seçenekleri için de geçerli. Bu şehirlerden her biri yüz ölçüm bakımından büyük ve hepsinin de çok sayıda ilçesi var. İstanbul’da kiralık daire bakan öğrencilerin hem okullarına yakın konumda bir ilçe, hem uygun fiyatlı bir daire, hem yaşam standartlarına uygun bir mahalle hem de sağlam ve depreme dayanıklı bir bina bulmaları gerekiyor. Bu zorunlulukların her birini yerine getiren bir ev bulmak ise uzun bir arayış süreci gerektiriyor. Peki, ya yeterince zaman yoksa?

Artık büyük şehirlerde üniversiteye gidecek öğrencilerin kiralık daire bulmak için emlakçı emlakçı dolaşarak yüzlerce daire gezmelerine gerek yok. Çünkü Zingat.com’da binlerce kiralık daire ilanları var. Üstelik Zingat.com, 360 derece görsel desteği ile tüm evleri kullanıcılara doğru bir şekilde yansıtırken, bölge raporları yardımı ile de ikamet edilmek istenen ilçelerle ilgili detaylı bilgi veriyor.

Zingat Bölge Raporu’ndan Ankara, İzmir, İstanbul gibi büyük şehirlerin üniversitelere yakın ilçeleri ve hatta mahalleleri ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bunun için Bölge Raporu sayfasına girmeniz ve yaşamak istediğiniz ili, ilçeyi ve mahalleyi işaretlemeniz yeterli. Sonrasında site size bu ilçe ya da mahalle ile ilgili detaylı bir rapor sunuyor. Bu detaylı raporun içinde parasal bilgilerin yanı sıra sosyal bilgiler de var. İlçenin kira fiyatı ortalaması, kira fiyatlarının artış trendi, ilçenin nüfusu, sosyo-ekonomik durumu, nüfusun yaş ortalaması ve hatta eğitim durumu gibi başka kaynaklardan anca uzun bir araştırma ile bulunabilecek tüm bu bilgiler tek bir seferde karşınıza çıkıyor. Bu da size yaşam standartlarınıza uygun olan ve içinde yaşamaktan keyif alacağınız ilçeyi, mahalleyi kolaylıkla bulabilme imkânı sunuyor. Zingat.com’un Bölge Raporu’nda eğitim kurumlarının bilgilerine de ulaşmak mümkün. Bu alanda üniversiteler sekmesini işaretlediğiniz zaman İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerdeki üniversitelerin konumlarını görebilir ve daire arayışınızı bu konuma göre yapabilirsiniz.

Zingat.com’da sadece bölgelerle ilgili değil evlerle ilgili de son derece detaylı bilgiler var. Kolay filtreleme alanından istediğiniz daireye hızlı şekilde ulaşabilir, güncel ve doğru bilgilerle o evin sizin için olup olmadığına karar verebilir ve sonrasında gayrimenkul danışmanı ile güvenli şekilde irtibata geçebilirsiniz. Zingat.com ev arama sürecini zorlu bir iş olmaktan çıkarıp keyifli bir aktivite haline getiriyor. Siz de Zingat.com sayesinde içinde yaşayacağınız eve kolaylıkla karar verebilir ve bir an önce öğrencilik yaşamınızın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.